خانه / phonologyآواشناسی / فونتیک\ آموزش فونتیک در انگلیسی

فونتیک\ آموزش فونتیک در انگلیسی

آشنایی با فونتیک آمریکایی :

ارتباط بین کلمات  در فونتیک و تلفظ آمریکایی :

 

در انگلیسی آمریکایی،کلمات به صورت یکی یکی و جدا از هم تلفظ نمی شوند. معمولا انتهای کلمه به ابتدای کلمه بعدی خود وصل می شود. این قاعده همچنین در اولین حروف از کلمات، اعداد، و هجی کردن صدق می کند. بخشی از ارتباط و پیوستگی که جمله ها را وصل می کند،یک آوا یا صدای یکنواخت پس زمینه می باشد که فقط هنگامی که به یک مکث می رسید، میشکند و گاهی اوقات حتی اینگونه نخواهد شد. شما در زبان خودتان هم این آوای پس زمینه را دارید و به شما کمک می کند تا همانند یک سخنگوی بومی و محلی سخن بگویید.برای داشتن یک آهنگ و لهجه قوی،شما باید این آواها را به هم وصل کنید به طوری که همانند یک کلمه طولانی به نظر برسد.به مثال های زیر توجه کنید:

نوشتاری the servises good  ……………………………………گفتاری [the serviceis good]

گفتاری [my nay mi zæn]…………………………………………… نوشتاری My name is Ann

 

فونتیک
فونتیک

(Consonant & Vowel , حرف بیصدا و حرف صدادار) در فونتیک :

برای ادای فونتیک هنگامی که کلمه ای به یک حرف بیصدا ختم شود و کلمه بعدی آن با حرف باصدا آغاز شود، این دو کلمه به هم وصل می شوند.همانطور که در مثال های بالا مشاهده می کنید،کلمه is که به حرف بیصدای /S/ ختم شده،قبل از کلمه Ann که با حرف باصدای /A/ آغاز گردیده،آمده است و به همین دلیل،طبق قاعده گفته شده،هنگام تلفظ حرف /S/ به حرف /A/ متصل می گردد.

یکی دیگر از قوانین در فونتیک رسیدن حرف D به Y و حرف S به Y است که زیر بیشتر آنها را توضیح داده ایم .

پیشنهاد سایت به شما :  آواشناسی در زبان انگلیسی

ترکیب صدای D با Y دربیان فونتیک :

از تلفظ  حرف D  در انتهای  کلمه و اتصال آن به  حرف Y  در ابتدای کلمه بعد و یا اتصال آن به حرف بعد از خود، در خود همان  کلمه که  صدای Y بدهد ، صدای [J] یعنی همان [ج] تولید

می شود.

ترکیب صدای S با Y در بیان فونتیک :

از تلفظ حرف S [س] در انتهای کلمه و اتصال آن به حرف Y در ابتدای کلمه بعد و یا اتصال آن به حرف بعد از خود، در خود همان کلمه که صدای Y بدهد، صدای [SH] یعنی همان [ش] تولید می شود:

به مثالهای زیربرای درک بهتر قوانین فونتیک وتلفظ آمریایی توجه کنید :

 

فونتیک

 

 

اگر همچنان در آزمون خودسنجی زبان انگلیسی آنلاین سایت englisharshia.ir شرکت نکرده اید لینک زیر را کلیک کنید نتیجه آزمون به ایمیل شما ارسال میگردد..

 

                                                                                                          شروع آزمون آنلاین

 

مطالعه بیشتر:

 

About englisharshia

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به سایت www.englisharshia.ir خوش آمدید.
برای یادگیری هرچه بیشتر وبهتر زبان انگلیسی میتوانید در سایت عضو شوید ، مطالب مفید وآموزنده به همراه یک فایل آموزشی دانلودی رایگان به ایمیل شما ارسال خواهد شد. " ما اینجا هستیم برای کمک به شما هرچند کوچک "