خانه / آزمونهای بین المللی / gre / آزمون gre چیست؟

آزمون gre چیست؟

آزمون GRE چیست؟
www.enalisharshia.ir/آزمونgre

آزمونgreچیست؟

آزمون GRE مخفف عبارت Graduate Records Examination می باشد.

هدف از آزمون GRE چیست؟

هدف آن سنجش توانایی ها و معلومات فارغ التحصیلان می باشد. این آزمون معمولا برای ورود به مقاطع تحصیلی بالاتر از کارشناسی مورد نیاز می باشد. دانشگاه های آمریکایی و کانادایی معمولا داشتن نمره بالا در این آزمون را یکی از شرایط ادامه تحصیل قرار می دهند زیرا آنها معتقدند که دانشجویان علاوه بر یاد گرفتن مطالب علمی و تخصصی بایستی در زمینه سیاسی، قدرت استنتاج و درک متون عمومی دشوار را کسب کرده باشند.

انواع آزمون  GRE

 آزمون gre در دو سطح General (عمومی) و Subject(تخصصی) برگزار می‌شود که دارای ۳ قسمت درک زبانی (verbal)، کمی (quantative)و قسمت تحلیلی (analytic) است. در قسمت زبانی معمولاً متضاد و مترادف کلمات دشوار پرسیده می‌شود و در واقع فقط به میزان دایره لغات دانشجو توجه می‌شود. لغات پرسیده شده واقعا دشوار و برای اکثر دانشجویان ناآشنا می‌باشد. در قسمت کمی سوالات ریاضی نسبتا ساده‌ای پرسیده می‌شود تا توانایی‌های ابتدایی داوطلب مورد سنجش قرار گیرد. قسمت تحلیلی هم در مورد تحلیل یک موضوع بحث برانگیز می‌باشد و به صورت نوشتاری است. یعنی از داوطلب خواسته می‌شود تا در مورد موضوع مشخصی متنی بنویسد و تحلیل‌های شخصی خود را بیان کند.

بخشهای مختلف آزمون GRE

آزمون GRE-GENERAL مبتنی بر کاغذ دارای یک دفترچه سئوال است که شامل بخش‌هایی به شرح زیر می باشد:

Image result for gre students
www.englisharshia.ir/gre
بخش اول آزمون gre:
Analytical writing (نوشتار تحلیلی): حاوی دو نوشتار به شرح زیر است:
نوشتار تحلیلی (I (Issue task: دراین قسمت داوطلبان بایستی به یک سئوال تشریحی ارائه شده در برگ امتحانی مربوط در مدت ۳۰ دقیقه پاسخ دهند.
نوشتاری تحلیلی (II (Argument task: دراین قسمت داوطلبان بایستی به سئوال تشریحی ارائه شده در برگ امتحانی مربوط در مدت اعلام شده پاسخ دهند.
بخش دوم آزمونgre:
Verbal (واژگان۱): حاوی۲۵ سئوال تستی می باشد که داوطلبان بایستی درمدت ۳۵ دقیقه به سؤالات در محل مربوطه در پاسخنامه پاسخ دهند.
بخش سوم آزمونgre:
Quantitative (هوش ریاضی ۱): حاوی ۲۵سئوال تستی میباشدکه داوطلبان بایستی در مدت ۴۰ دقیقه به سؤالات در محل مربوط در پاسخنامه پاسخ دهند.
بخش چهارم آزمونgre:
Verbal (واژگان۲): حاوی ۲۵ سئوال تستی می‌باشد که داوطلبان بایستی در مدت ۳۵ دقیقه به سؤالات در محل مربوط در پاسخنامه پاسخ دهند.
بخش پنجم آزمونgre:
Quantitative (هوش ریاضی۲) حاوی ۲۵ سئوال تستی می باشد که داوطلبان بایستی در مدت ۴۰دقیقه به سؤالات در محل مربوط در پاسخنامه پاسخ دهند.

لازم به ذکر است ممکن است تعداد سئوالات و یا زمان پاسخگوئی در هر دوره تغییراتی داشته باشد.

پیشنهاد سایت به شما :  آیلتس چیست ومهارتهای لازم برای آن چیست؟
gre
www.englisharshia.ir/gre
شیوه های مختلف برگزاری آزمون gre:

این آزمون به دو صورت CBT و PBT برگزار می‌شود اما در ایران فعلا فقط به صورت PBT برگزار می‌گردد. بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از سوی موسسه ETS در آینده این آزمون به روش iBT نیز برگزار می‌شود.

About englisharshia

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به سایت www.englisharshia.ir خوش آمدید.
برای یادگیری هرچه بیشتر وبهتر زبان انگلیسی میتوانید در سایت عضو شوید ، مطالب مفید وآموزنده به همراه یک فایل آموزشی دانلودی رایگان به ایمیل شما ارسال خواهد شد. " ما اینجا هستیم برای کمک به شما هرچند کوچک "